עברית / العربية English
         
 
 

 


 
 
News & Updates
בקרוב יעלה אתר אינטרנט חדש לחממה החברתית
---------------------------------------------------
פורסמו שמות הזוכים והתמונות בתחרות הצילום בעיר עכו!
לצפייה לחצו כאן
---------------------------------------------------
מוזמנים להתעדכן בדף הפייסבוק שלנו!
להצטרפות לחצו
---------------------------------------------------
לקריאה נוספת, בקרו אותנו בבלוג החממה החברתית
לכניסה לחצו כאן
---------------------------------------------------
       > מדיניות סביבתית
תכנון וניהול מדיניות סביבתית | פרופ' דניאל אורנשטייןהסמינר "תכנון וניהול מדיניות סביבתית" פעל זו השנה השנייה בסיוע החממה החברתית לדיור וקהילה, והציג פרויקטים העוסקים בבניית מדיניות סביבתית במטרה לתת מענה לאתגרים סביבתיים מקומיים.  הקורס התחיל במפגש בין הסטודנטים לפעילים סביבתיים הפועלים בשכונות השונות בחיפה, בשיתוף עם 'הקואליציה לבריאות הציבור'. במפגש למדו הסטודנטים על מגוון הבעיות והאתגרים הסביבתיים בחיפה, ובחרו באחד מהם במטרה לחקור אותו, ולבנות תכנית מדיניות אשר תיתן מענה לבעיה.
הבעיה איתה בחרו הסטודנטים להתמודד היא המחסור בשטחים פתוחים בשכונות המזרחיות של חיפה - נווה יוסף, תל עמל, חליסה ונווה פז. תהליך המחקר החל במפגש ובסיור בשכונות אלו עם העובד הסוציאלי של מתנ"ס נווה יוסף. המשך תהליך המחקר כלל ראיונות עם תושבי השכונות, ניתוח תכניות שונות של השכונות, ופגישות ייעוץ עם מתכננים. בסוף התהליך הסטודנטים הציגו את סיכום הפרויקט מול פעילי שכונת נווה יוסף, ביניהם ראש ועד השכונה, המתכנן עמוס ג'ינו. הסטודנטים הציגו את בעיית המחסור בשטחים פתוחים, לצד התובנה שאליה הגיעו שהמחסור הינו סימפטום לבעיות כלכליות, חברתיות ופוליטיות עמוקות  הרבה יותר.
הפתרון שהוצע על ידי הסטודנטים, ואשר התקבל בברכה על ידי התושבים עצמם, הינו "פיתוח ציר ירוק המורכב משבילי הליכה, גרמי מדרגות וגינות קטנות." אמנם פיתוח שטחים פתוחים ציבוריים מהווה רק חלק מתכנית שיקום רחבה יותר, אך הוא מהווה מרכיב חיוני שעשוי לתרום לפתרון הבעיות החברתיות בשכונות.

להורדת חוברת הקורס לחצו כאן

 

 2013© כל הזכויות שמורות ל “החממה החברתית דיוור וקהילה”
לייבסיטי - בניית אתרים