עברית / العربية English
         
 
 

 


 
 
News & Updates
בקרוב יעלה אתר אינטרנט חדש לחממה החברתית
---------------------------------------------------
פורסמו שמות הזוכים והתמונות בתחרות הצילום בעיר עכו!
לצפייה לחצו כאן
---------------------------------------------------
מוזמנים להתעדכן בדף הפייסבוק שלנו!
להצטרפות לחצו
---------------------------------------------------
לקריאה נוספת, בקרו אותנו בבלוג החממה החברתית
לכניסה לחצו כאן
---------------------------------------------------
       > תכנון בעיר בין תרבותית

תכנון בעיר בין תרבותית |  פרופ' רחל קלוש ורולי רוזן  |  סמסטר אביב תשע"ה

הקורס מפתח בסיסי ידע תיאורטיים ומעשיים לעבודה תכנונית בעיר בין-תרבותית. בניגוד לגישה הרב-תרבותית, המדגישה את השונות בין הקהילות, הגישה הבין-תרבותית מדגישה את הדמיון בין הקהילות ואת צרכיהן המשותפים. תכנון בעיר בין-תרבותית שם דגש על אחריותם של המתכננים לתת מענה לצרכי הקהילות השונות החיות ומשתמשות בעיר באמצעות קידום תהליכים המשתפים אותם ביצירה של מרחבים עירוניים המעודדים מפגש והיכרות.
הקורס מציג תפיסה ייחודית זו ומסיע להטמיעה בתכנון ובעיצוב העיר. מטרתו להכשיר את דור העתיד של המתכננים והמעצבים העירוניים לתת מענה לצורכים של תושבי העיר הבין-תרבותית ולפיתוח דרכים לשילובם בתהליכי התכנון של העיר בה הם חיים.
הקורס מתמקד בחיפה, העיר הראשונה בישראל המצטרפת לרשת הערים הבין-תרבותיות (Inter Cultural Cities Network) וישתמש בה כמקרה מבחן. הוא יפעל עם מוסדות העיר ועם האוכלוסיות השונות החיות בה, כדי ללמוד ביחד את רעיונות העיר הבין-תרבותית, את ייחודים למרחב העירוני בחיפה ואת הדרכים המתאימות להטמעתם בעיר.                    
הקורס נערך בשיתוף פעולה עם התאגיד העירוני בית הגפן, האחראי על תהליכי שילובה של חיפה ברשת הערים-הבין-תרבותיות, ועם תכנית חיפה עיר משותפת של ארגון שתי"ל הפועלת לקידום יוזמות אלו.

לסילבוס המלא


2013© כל הזכויות שמורות ל “החממה החברתית דיוור וקהילה”
לייבסיטי - בניית אתרים